En İyi Düğün Abiye Elbise Seçim Rehberi

En İyi Düğün Abiye Elbise Seçim Rehberi

22 Haziran 2022

Parlak kumaşların, bulutsu tüllerin, göz alıcı taşların havada uçuştuğu bu süreçte herkes kendine en çok yakışan davet elbisesini bulmaya çalışır. Modaya uygun abiye elbiselerle şık ve göz alıcı görünmek isteyenler için zorlu bir seçim süreci başlar. Durum böyle olunca abiyede dünya markası olan Gizia, farklı beğenilere ve ihtiyaçlara uygun elbise modelleriyle herkesin ilk adresi olur.

Düğün Abiye Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

Düğün, çiftler yeni bir hayata adım atarken tüm tanıdıkları buluşturan göz kamaştırıcı bir törendir. Hem gelin hem de damadın akraba ve tanıdıklarını bir araya getiren bu organizasyonlarda her kadın, tarzı ve güzelliğiyle ön plana çıkmak ister. Düğünlerde modern ve şık bir duruş sergilemenin en güzel yolu ise abiye elbiselerden geçer. Beyazdan siyaha kadar sınırsız renk seçenekleriyle alıcıya sunulan abiyeler arasından tarz, vücut tipi, ten rengi ve mekâna göre tercih yapılabilir.

 

Drapeli, taşlı, simli, sırt dekolteli, midi, kuyruklu ve daha birçok modelde kadın abiyeleri bulunur. Hem kesimleri hem de tasarımlarıyla farklı beğenilere hitap eden abiyeler, şıklığıyla göz doldururken sizi tüm gece rahat ettirmelidir. Özellikle gereğinden fazla dar veya bol bir abiye, tüm geceyi diken üstünde geçirmenize yol açabilir. Ancak içinde rahat hareket edebildiğiniz bir elbiseyle kendinizi yıldız gibi hissedebilirsiniz. 

Düğünde Hangi Renk Abiye Seçilmelidir?

Gelin ve damadın en güzel gününe şahit olurken herkes özel bir kombinle boy göstermek ister. Sayısız fotoğrafın çekildiği ve herkesin şıklık yarışına girdiği bu özel günde abiye elbise seçimi de son derece önemlidir. Hem vücudunuza hem de ten renginize uygun bir elbise seçerek göz kamaştırıcı görünebilirsiniz.

 

Düğünde şık ve modern görünmek için abiyenizin rengini vücut özelliklerinize göre de seçebilirsiniz. Beyazın genişletici, siyahın ise daraltıcı etkisi tartışılmaz. Fazla kilolarınızdan şikâyetçiyseniz beyaz ve parıltılı abiyeleri bir kenara bırakın. Bunun yerine siyah ve koyu tonlara sahip düz kesimli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Renk seçimini mekân koşullarına ve konsepte göre de yapabilirsiniz. Örneğin kır düğünlerinde soft renklere sahip elbiseler, salonlarda ise koyu renkli ve parlak modeller güzelliğini ortaya çıkarır.

Düğün Abiye Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Sınırsız çeşitliliğe sahip olan abiye elbiseler, düğün hazırlıkları sırasında bitmek bilmeyen bir seçim döngüsü yaratabilir. Kendinizi rengârenk ve göz kamaştırıcı abiyeler arasında kaybetmek istemiyorsanız bazı kıstaslara göre seçenekleri azaltabilirsiniz. Örneğin abiye elbise modelleri arasından seçim yaparken rahatlığı ön plana almakta fayda var. Özellikle dar kalıplı, fazla dekolteli veya kırışmaya müsait abiyeleri şimdilik eleyebilirsiniz.

 

Abiye seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer unsur ise cilt ve saç renginizdir. Saçınızla benzer tonlara sahip bir abiye, solgun ve özensiz görünmenize yol açabilir. Saçlarınız bakır tonlarında ise yeşil ve mor, sarı ise pembe ve mavi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer koyu renk saçlara sahipseniz kırmızı, mavi, gold, kahverengi tonlarına şans verebilirsiniz.

Ten Renginize En Uygun Abiye Rengi Hangisidir?

En güzel abiyeler, kalabalığın içinde bir yıldız gibi parlamanızı sağlayan renklere sahip olanlardır. Abiye elbise rengine karar verirken cilt tonu oldukça belirleyici rol oynar. Nötr cilt tonuna sahipseniz son derece şanslısınız. Çünkü dilediğiniz her renkle göz kamaştırıcı görünebilirsiniz. Soğuk ve sıcak cilt alt tonuna uygun abiye seçimi ise her zaman bu kadar kolay olmayabilir. Ten renginize göre abiye elbise seçmek için yazımızı ziyaret edin.

 

Soğuk alt tonlu cilde sahipseniz canlı koyu tonlarla kraliçeler gibi boy gösterebilirsiniz. Sıcak cilt rengine sahipseniz toprak tonlarında abiyeler seçerek hem natürel hem de modern bir görünüm elde etmeniz mümkün. Ancak şeftali, kırmızı, kehribar, mercan ve yeşil tonlarının da sıcak cildin güzelliğini ortaya çıkardığından emin olabilirsiniz.

Vücut Tipinize Göre Doğru Abiye Seçimi Nasıl Yapılır?

Her giyim ürününde olduğu gibi abiye seçiminde de vücut tipi oldukça belirleyici oluyor. Daha kalıplı ya da tam aksine gereğinden daha ince görünmemek için doğru kesimi bulmak şart! Doğru abiye elbise seçimi için öncelikle vücut tipini bilmek gerekir. Armut, elma, dikdörtgen, ters üçgen, kum saati ve daha birçok vücut şekli bulunuyor. Kum saati vücut tipi için belin inceliğini ortaya çıkaracak kuşaklı ve balık kesimli abiyeler oldukça iyi bir seçimdir. Ancak kilonun farklı bölgelerde yoğunlaştığı vücut tipleri için özenli bir seçim yapmak gerekebilir.

 

Vücut tipine göre elbise seçerken abiye kesimlerini göz önünde bulundurmakta fayda var. A kesimli, V yakalı, yırtmaçlı, robadan gibi birçok abiye kesimi bulunur. Örneğin kilonun kalça kısmında yoğunlaştığı armut vücut tipi için üstü dar, eteği ise volümlü abiyeler son derece uygun. Bel çevresinin kilolu olduğu elma vücut tipinde ise ilgiyi omuz ve göğüs dekoltesine çekecek abiyeler tercih edilebilir.

Düğün Mekânına Göre Nasıl Elbise Giyilir?

Abiye elbise seçerken dikkat edilmesi gereken diğer unsur ise düğün mekânı! Bahçe ve salon olmak üzere iki temel konsepte sahip olan tören mekânlarına uygun abiyeler klasik ve uçuş uçuş seçeneklere ayrılır. Hem hava koşulları hem de konsept göz önüne alındığında mekâna göre düğün elbisesi seçimi son derece önem taşır. 

 

Kır ve bahçe düğünlerinde hava koşulları her an değişebilir. İşte tam bu aşamada abiyenizin uzunluğu ve kesimi oldukça önemli bir hâl alır. Kır düğünlerinde eteğinizi sürekli toparlama ihtiyacı hissetmemek için kısa vücudu saran veya uçuş uçuş maxi bir abiye tercih edebilirsiniz. Dar kesimli kısa abiye modelleri, kır düğünlerinde dekolte verme endişesi hissetmeden eğlenebilmenizi sağlar.

 

Uzun abiye modelleri hem kır hem de salon düğünlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Kır düğünlerinin ferah ve enerjik tarzına uyum sağlamak için şifon kumaşlara ve hareketli desenlere sahip uçuş uçuş abiyeleri tercih edebilirsiniz. Salon düğünlerinde ise klas ve modern bir görünüm için simli, koyu renkli maxi abiyelere yönelebilirsiniz.

En Şık Gizia Düğün Abiye Elbise Modelleri Nelerdir?

Abiye elbise sektöründe dünya markası olan Gizia, değişen insan beğenilerini ve modayı yakından takip ederek özgür tasarımlar yapar. Farklı yaş ve beğenilere sahip her kadını aynı noktada buluşturan marka, kendine has tasarım anlayışıyla düğünlerdeki şıklık yarışına imzasını atar. Farklı kesim, kalıp, kumaş, renk, desen, kol ve yaka tipine sahip sayısız gece elbisesi modeliyle her kadının kalabalıklar içinde fark edilmesini sağlar.

 

Gizia, kısa abiyeleriyle her törende enerjik ve kendine güvenli bir duruş sergilemenize yardımcı olur. Midi ve uzun abiyeler ise özellikle balo salonlarının klas ve sakin havasına ayak uydurmanızı kolaylaştırır. Gizia, tahmin edilemez benzersiz tarzınızı ortaya koyacak çarpıcı tasarımlara imza atar. Siz de sevdiklerinizin düğününde onlara verdiğiniz değeri ve tarzınızı Gizia abiyelerle ortaya koyabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.