Davet Elbisesi ile Şık Olmak

Davet Elbisesi ile Şık Olmak

17 Ocak 2022

atılacağınız tüm davetlerde ve özel günlerde Gizia koleksiyonunda yer alan kadın abiye elbise modelleri ile hem zarif hem de feminen bir görünüşü rahatlıkla elde edebilirsiniz. Kısa, uzun, midi, gibi farklı boy seçenekleri arasından değerlendirebileceğiniz abiye elbise modelleriyle, stilinizden yıl boyunca hazırlıklı olun ya da olmayın bulunduğunuz tüm davetlerde söz ettireceksiniz. Katılacağınız organizasyonun konseptine, ten renginize, mevsime ve vücut tipinize uygun abiye elbise modellerinden birini seçerek tüm davetlerde ışığınızı saçabilirsiniz.

Doğru Davet Elbisesi Kombini

Davetlere katılırken hemen hemen tüm kadınlar ne giyecekleri konusunda telaşa kapılırlar. Elbise seçimlerinde karar vermeleri ise bazen günler sürebilir. Özel davetlerde doğru kombini yapmanızın en basit yolu davete uygun kombinler yapmaktan geçiyor. Kendinizi özel ve iyi hissedeceğiniz, Gizia elbise modelleriyle doğru kombini yapma sorunundan uzaklaşacaksınız. Yapmanız gereken tek şey ise davetin türüne uygun Gizia davet elbiselerinden birini seçmektir. Davet çizgisinin dışına çıkmadan günlük stilden ya da farklı olmak adına alışılagelmişin dışında seçimler yapmak sizi yanlış yönlendirebilir. Bilinen tarzınızdan uzaklaşmadan zamana mekana ve davetin türüne göre vücut tipinize ve ten renginize uygun kombinler yapmanız sizi her zaman birkaç adım ileriye taşıyacaktır.

Kadınlar davetler söz konusu olduğunda feminenliğini ön plana çıkaran dikkat çekici elbiseler seçmeye özen gösterirler. Özel davetlerde kadınlar günlük yaşamın dışına çıkar, saç makyaj ve aksesuarla tamamladıkları davet stillerinde kendilerini iyi ve özel hissederler ve gecenin en şık kadını olmak için adeta birbirleriyle yarışırlar. Böylesi durumlarda davet elbisesini Gizia elbise modellerinden tercih eden kadınlar kusursuz tasarımlara sahip modelleri stilleriyle buluşturabilirler. Her davet konseptine uygun elbise modelleri arasından yaşınıza, vücut tipinize, ten renginize uygun davet elbisesi bulurken gecenin yıldız kadını olabilirsiniz.

 

Vücut Tipine Göre Seçimler

Gizia davet elbisesi koleksiyonundan elbise seçimi yapan kadınlar için en önemli ve tek tüyo vücut tipinizi tanıyor olmanızdır. Vücudunuzu ne kadar iyi tanıyorsanız dilediğiniz konsepte uygun Gizia davet elbiselerinden birini rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Tasarımlarıyla göz dolduran, stilinizle bütünleşerek eşsiz bir görünüme kavuşturan Gizia davet elbiselerini vücudunuza uygun olanı seçtiğinizde kendinizi davet boyunca özgüvenli ve rahat hissedersiniz.

Elbiseniz bedeninizle ne kadar uyumluysa, bedeninizdeki istenmeyen kusurları formuyla ne denli doğru şekilde kapatıyorsa sizin için en ideal elbiseyi belirlediniz demektir. Genetik özellikler, beslenme alışkanlıkları, istenmeyen hastalıkların neden olduğu vücut değişiklikleri gibi birçok etken vücut şeklimizi ve doğru kombini yapmamızı etkiler. Davetlerde yalnızca şık bir elbiseyi taşıyor olmak değil proporsiyonunuzla da uyumlu olması oldukça önemlidir.

Vücut tipiniz kum saati şeklindeyse ince bir bel ile birlikte orantılı kalça ve göğüs ölçülerine sahipsiniz demektir. Kum saati vücut tipine sahip kadınlar özel davetlerde yırtmaçlı, v yaka dekolteli ya da balık elbise modellerinden birini tercih ettiklerinde hiç şüphesiz ki gecenin ışıldayan yıldızı olacaktır.

Türk kadınlarında yaygın olarak görülen armut vücut tipine sahip kadınlar, üst kısmı daha dar yukarıdan aşağıya genişleyen ya da dökümlü olarak gelen elbise modellerinden birini seçerek elbise formuyla minik bir proporsiyon hilesiyle rahatsız oldukları tüm görüntüleri ortadan kaldırabilir hatta göğüs ve sırt dekoltesiyle de güzellikleriyle göz kamaştırabilirler.

Vücudunuzun üst kısmı belirgin bir kıvrım olmadan kalçaya kadar iniyorsa dikdörtgen vücut tipine sahip olduğunuz anlamına gelir. Gizia davet elbiseleri koleksiyonunda yer alan derin yırtmaçlı, sırt dekolteli elbiseler sizin için ideal görünüşü oluşturmaya yetecektir.

Elma olarak tanımlanan vücut tipinde ise üst vücudunuz alt vücudunuza kıyasla daha kalındır ve kollarınız ve bacaklarınız daha ince yapıdadır. Elma vücut tipine sahip kadınlar göğüs dekolteli mini elbiseler tercih ederek feminen bir görünüm oluşturabilirler.

Vücut tiplerine göre elbise seçiminizi tamamladıktan sonra boyunuzun uzunluğu da ön plana çıkmaktadır. Uzun boya ve bacaklara sahipseniz maxi boyda elbiseler ve derin yırtmaçlar bacaklarınızın güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Minyon yapıda ve kısa boyluysanız mini davet elbiselerinden birini seçerek bilek bantsız ince topuklu ayakkabılarla daha uzun bir görünüm kazanabilirsiniz.

Vücut tipine göre elbise seçimleri arasında abiye seçimi de oldukça önemlidir. Bu konuda en doğru bilgiyi ilk elden sizlere vermek için hazırladığımız vücut tipine göre abiye elbise seçimi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Davet Mekanına Uygun Elbise Seçimi

Davetlerde elbise seçimlerini vücut tipiniz ya da boyunuza göre şekillenirken elbisenizin kumaş dokusu davet zamanı ve mekanına göre değişkenlik gösterebilir. Kutlamanın yapılacağı mevsim ya da mekan kumaş türünü belirleyecektir. Davetler genellikle sıcak havaların hakim olduğu yaz gecelerinde yapılır. Yaz mevsimi geldiğinde davetten davete yetişmeye çalışırsınız. Havuz başında ya da sahilde yapılan bir davet için daha soft pembelerin, mavilerin, pudraların olduğu tonlarda şifon elbiseleri, bahar tazeliğini yansıtan çiçek desenli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Soğuk havalarda ya da sonbahar aylarında ise toprak tonlarında elbiseler tercih edebilirsiniz. Siyah kadife elbise, saks mavisi ya da zümrüt yeşili kadife elbiselerden birini tercih ederek kadife sıcaklığıyla soğuk havayı dağıtabilirsiniz.

Davet mekanına göre elbise seçimleri içerisinde büyük önem taşıyanlardan biri elbette düğün elbiseleridir. Mekana göre düğün elbisesi seçimi yazımızı okumanızı öneririz.

 

Gizia Davet Elbisesi Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Gizia davet elbisesi modelleri arasında her konseptte yapılacak özel etkinlikler ve geceler için elbise bulmakta zorlanmadan yalnızca Gizia elbise seçiminizle davetin yıldızına dönüşeceksiniz. Asaletin ve zarafetin hiçbir zaman vazgeçemediği siyah davet elbisesi modelleri, kırmızı çekiciliğinin iddiasını üzerinizde taşıyacağınız kırmızı gece elbisesi modelleri, beyazın duruluğunu ve saflığını her an hissedebileceğiniz beyaz elbise modelleri tüm vücut tiplerine uygun alternatifleriyle Gizia Mağazaları’nda stil sahibi davet kadınlarını bekliyor. Stilinden hiçbir zaman ödün vermeyen kadınların davet elbiseleri tercihi olan Gizia elbise modelleri her bütçeye uygun fiyatlarıyla bulabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.