sadsad x
asdasd
Ten Rengine Göre Hangi Renk Elbise Tercih Edilmeli?

Ten Rengine Göre Hangi Renk Elbise Tercih Edilmeli?

26 Ocak 2022

Ten Rengine Göre Renk Seçimi

Her kadının kendine özgü güzelliği olduğu gibi renklerin de kendine has bir güzelliği vardır. Bazı durumlarda sizin güzelliğinizle renkler bir arada beklenen görünüşü sağlayamayabilir. Bu nedenle vücudumuzu tanıdığımız kadar cildimizi de tanımamız gerekmektedir.

Açık Tenliler İçin

Açık tenli kadınlar cilt tonlarının solukluğu sebebiyle daha canlı renkler tercih etmelidirler. Zira soft ve soluk renkler onların elbise içerisinde daha görünmez olmalarına neden olacaktır. Bu sebeple tıpkı esmer tenliler gibi kontrast yaratacak renklere yönelmelerini tavsiye ederiz. Saks mavisi, zümrüt yeşili, kırmızı gibi renkler beyaz tenli kadınları olduklarından daha canlı ve enerjik gösterecektir.

Kumral Tenliler İçin

Kumral tenli kadınlar birçok rengi rahatlıkla taşıyabilirler. Özellikle mavinin açık tonları, mor renkler, yeşiller tercih ederek hem ten güzelliğini ortaya çıkaracak hem de gözlerinin rengini daha vurgulu bir hale getirecektir. Her kadının vazgeçilmezi olan siyah tonlarını ise gece elbisesi seçimlerinde doğru makyajla dengeleyebilirler.

Esmer Tenliler İçin

Esmer tenli kadınların vücut renklerini kontrast renklerle dengelemeleri oldukça önemlidir. Bu nedenle cilt tonlarının tam zıddı olan açık tonları tercih etmeliler.  Sıcak tonları, şeker pembeleri, beyazları en iyi taşıyabilecek cilt rengine sahip oldukları için renk seçimlerinde daha cesur olabilirler. Esmer tenli kadınlar her türlü aksesuarı da rahatlıkla taşıyabildikleri için aksesuar kullanımında da cesur olmaktan kaçınmamalıdır. Koyu tene sahip kadınların kahverengi, siyah, lacivert gibi tonları daha minimal düzeyde tutarak güzelliklerini ön plana çıkarabilirler.

Gizia Her Tene Uyan Elbise Modelleri ve Fiyatları

Günlük yaşantınızda ve yer alacağınız özel günlerde, davetlerde ten renginizle uyumlu Gizia elbise modellerinden birini seçerek şıklığınızı ve teninizin güzelliğini ortaya koyabilirsiniz. Her ten rengine uygun geniş renk skalasına sahip Gizia koleksiyonunda davet elbiselerinden günlük şıklığınıza eşlik edebilecek en özel tasarımlara sahip olabilirsiniz. Her bütçeye uygun cazip fiyatları ve kampanya fırsatları sayesinde Gizia elbise koleksiyonuyla tanışın!

Davet elbisesi kombin önerileri, parti elbisesi kombin önerileri, gece elbisesi kombinleri ve after party elbisesi kombin önerilerinde bulunduğumuz yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayede gideceğiniz her ortamda en şık kadın siz olacaksınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.