En Şık Kışlık Etek Kombinleri

En Şık Kışlık Etek Kombinleri

31 Aralık 2022

Kış mevsimi geldiğinde kombin yaparken eliniz pantolonlara gidiyor olabilir. Fakat havalar soğuduğu için uçuş uçuş ya da şık kalem etekler ile vedalaşmak zorunda değilsiniz. Kışlık etekler ile birlikte farklı parçalar kullanmak, daha kalın kumaşları tercih etmek, kış mevsiminin en soğuk günlerinde midi etek tercih etmek ya da çoraplardan destek almak gibi ipuçlarını değerlendirerek kış mevsiminde de rahatça etek kombinleri yapabilirsiniz. Konforlu olmanın yanı sıra etekleri doğru parçalar ile kombinleyerek soğuk kış günlerinde de stilinizden ödün vermemiş olursunuz. Gelin, en şık kışlık etek kombinlerini birlikte inceleyelim.

 

Sweatshirt ile Spor Etek Kombinleri

Sweatshirt’ler, genel olarak eşofman, tayt ya da kot pantolonlar ile kombinlenen spor parçalardan biridir. Spor görünümlerin yanı sıra daha şık bir görünüm yaratmak istediğinizde sweatshirt’ünüzü kışlık bir etek ile kombinlemeniz yeterlidir. Sweatshirt ve etek kombinlerihem şık görünmenizi hem de gün boyu rahat olmanızı sağlar. Crop boy olan sweatshirt’ler ile midi boy etekleri kombinlerken, daha uzun olan sweatshirt’leri mini etekler ile değerlendirebilirsiniz. Mini etekler ile kombinleyebileceğiniz bir diğer sweatshirt modeli ise oversize olanlardır. Oversize sweatshirt ve mini etek asimetrik bir görüntü ile modern bir stil yaratır. Şık sweatshirt etek kombinlerini çizmeler ile tamamlarken, daha spor olan parçalarda bootie’ler tercih edebilirsiniz. Sweatshirt ve spor etek kombinlerini tamamlamak için aksesuarlardan yardım alabilirsiniz.

 

Uzun Kabanlar ile Şık Bir Görünüm 

Kış mevsiminin favori parçalarından olan uzun kabanlar, kışlık eteklerin en favori tamamlayıcılarından biridir. Uzun kabanlar ile hem mini hem midi hem de daha uzun etekleri kombinleyebilirsiniz. Kışlık etekler, birçok farklı kumaş ve desende üretilir. Uzun kaban ve etek kombini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta etek ile kabanın kumaş ve desenidir. Özellikle kapitoneli, ekoseli, örme ve kadife etekler uzun kabanlar ile kullanılabilir. Örneğin; kadife kışlık etekler, kaşe kabanlar ile kombinlendiğinde oldukça havalı bir görünüm sunar. Fakat kot etekler, uzun kabanlar ile tamamlandığında daha vintage bir stil oluşacaktır.

Uzun kabanlar ile yaptığınız kışlık etek kombinlerini topuklu botlar ya da çizmeler ile tamamlayabilirsiniz.

 

Midi Etek ve Kısa Ceketler ile Asimetrik Kombinler

Kış mevsimi geldiğinde dış giyimde genel olarak daha uzun parçalar tercih edilir. Fakat kısa ceketler ile yapılan etek kombinleri, ortamın en havalı kişisi olmanızı sağlayabilir. Kısa ceket ve midi etek kombinleri yanlış parçalar ile yapılırsa kötü bir görünüme yol açabilir. Bu nedenle parçaları oldukça dikkatli seçmeli ve doğru aksesuarlar ile tamamlamalısınız.

 

Fırfırlı, korsajlı, pileli, krep ya da kloş midi etekler gibi birçok seçenek arasında kaybolmuş hissedebilirsiniz. Fakat aslında midi etekler, oldukça kolay kombinlenebilen parçalardır. Boğazlı kazak, gömlek ya da bluz gibi parçaların üzerine atacağınız bir ceket ile uğraşılmış görünen fakat bir o kadar da pratik olan kombinler hazırlayabilirsiniz. Midi kışlık eteklerin en büyük avantajı kombinlerin dikkat çeken parçası olmasıdır. Bu nedenle kısa ve nötr renklerde tercih edeceğiniz bir ceket ile kışlık eteğinizi daha da ön plana çıkarabilir ve çarpıcı bir kombin yapabilirsiniz. Günlük kullanımda krep ya da korsajlı midi etekleri tercih ederken, daha şık ortamlarda piliseli ya da kloş eteklere yönelebilirsiniz.

 

Blazer Ceket ile Maskülen Bir Stil

Son yılların en popüler parçalarından biri olan blazer ceket, kışlık etekler ile maskülen bir stil yaratmak için kombinlenebilir. Blazer ceketler genel olarak erkek modasında daha sık kullanıldığı için maskülen bir tarzı ifade eder. Fakat blazer ceketler ile birlikte kışlık etekler kullanarak, kış modasının ruhuna uygun, çarpıcı ve havalı kombinler yapılabilir.

 

Blazer ceket ve kışlık etek kombinini şık bir yemeğe ya da bir toplantıya giderken tercih edecekseniz dar bir blazer ile midi kalem eteği kombinleyebilirsiniz. Bu kombini topuklu ayakkabılar ya da botlar ile tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük bir kombinde kışlık etek ve blazer ikilisini kullanmak istiyorsanız, mini etek ve oversize blazer ceket kullanabilirsiniz. Dizüstü çizmeler ile bu muhteşem kombini tamamlayabilirsiniz.

 

Crop Kazaklar ve Uzun Etekler ile Zamansız Kombinler

Crop kazaklar, son yıllarda kış modasında sıklıkla tercih edilen parçalardan biridir. Bununla birlikte uzun kışlık etekler için çok iyi bir tamamlayıcıdır. Crop kazaklar ve uzun etekler ile zamansız kombinler oluşturmak oldukça pratiktir. Dar bir crop kazak ile kloş bir uzun eteği kombinlemek günlük kullanım için çok idealdir. Uzun krep kumaş bir etek ile oversize bir gömleği bir araya getirmek ise daha şık ortamlar için çok uygundur.

 

Uzun etek kombinlerinde yapılacak ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir. Eteğin bitiş kısmı ve ayakkabının oluşturduğu görüntü boyu daha kısa ya da uzun gösterebilir. Uzun etek kombinlerinde boyunuzun daha kısa gözükmemesi için sivri burun çizmeler kullanabilirsiniz.

 

Şık Gömlekler ve Mini Etek ile Çarpıcı Görünüm

Gömlek ve etek kombinleri ilk bakışta çok ciddi bir görünüm gibi hissettirse de, bu iki parça ile oldukça eğlenceli kombinler de oluşturulabilir. Gömlek ve kışlık etek kombinlerinde dikkat çekici renkleri kullanmaktan çekinmemelisiniz. Önümüzdeki sezon vitrinlerde sık sık göreceğiniz pembe, kırmızı ve mor tonlarında kışlık etekler ile sade gömlekleri bir arada kullanmak dikkat çekici olacaktır. Eteğin renginin ön planda kalabilmesi için gömleğin ve kullanılan aksesuarların daha nötr tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Gömlek-etek kombinini günlük olarak yorumlamak istediğinizde poplin gömlekler ile kadife etekleri tercih edebilirsiniz. Daha şık bir ortamda ise saten ve ipek gömlekler ile yün ve örme etekleri bir arada kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.