sadsad x
asdasd
Gelinin En Yakın Arkadaşı Nedime Elbiseleri

Gelinin En Yakın Arkadaşı Nedime Elbiseleri

26 Nisan 2022

Nedimeler ise bu törenlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Geline eşlik eden nedimeler, düğün hazırlıklarında ve tören esnasında birçok önemli görev üstlenir. Bu özel günde nedimelerin düğün elbiseleri şık olmalıdır.

Siz de bir düğünde nedime olarak yer alacaksanız kıyafet açısından iyi bir seçim yaparak arkadaşlarınızın unutulmaz anılarında yer edinebilirsiniz. Yazımızın devamında nedimelerin görev ve sorumlulukları, düğün esnasında giyilecek kıyafetleri seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar gibi konularda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Nedime Kime Nedir?

Düğün sırasında gelinin yanında olan ve ona çeşitli açılardan yardım eden kişilere nedime diyoruz. Gelinler, düğün hazırlıkları sırasında birçok açıdan yardıma ihtiyaç duyar. Gelinlik seçimine yardım etmek, organizasyonel hazırlıklar, dans provalarını planlamak gibi aktiviteler genellikle nedimeler tarafından yapılır. Nedimelik yaparken bu eğlenceli ama bir o kadar da zorlu süreçte geline yardımcı olmak için bu konularda desteğinizi esirgememeye dikkat edebilirsiniz.

Gelinin Nedimeleri Kim Olur?

Bu sorunun cevabını en net olarak gelinlerin verdiğini söylememiz mümkündür. Nedime sayısı genellikle 5 ile 10 kişi arasında olur. Bu grup tamamen gelin tarafından seçilen kadınlardan oluşur. Kız kardeşler, kuzenler, okul ve iş arkadaşları nedime olabilir. Burada önemli olan, geline yardım edenlerin onu tanıyan ve güvenini kazanmış kişiler olmalarıdır.

Gelin Nedimesinin Görevleri Nelerdir?

Nedime nedir ve görevleri nelerdir sorularını yanıtlarken düğünlerin ciddi bir hazırlık süreci gerektirdiğini sizlere hatırlatmamız gerekir. Yeni evlilerin ve yakınlarının güzel zaman geçirmesi için törende her şeyin eksiksiz düşünülmüş olması önem taşır. Planlama ve dikkat gerekliliği düşünüldüğünde nedimeler, bir anlamda organizasyonun beyin takımı olarak kabul edilebilir.

Nikâh elbiseleriseçilirken genellikle nedimelerden yardım alınır. Davetlilerin ağırlanması, mekân süslemelerine karar verilmesi, müziklerin ve menünün belirlenmesi konularında gelin ve damada yardımcı olmak nedimelerin işidir. Başka bir biçimde ifade etmek gerekirse gelinin mutlu bir gün geçirmesi için gereken her şey, onun yakın arkadaşları olan siz nedimeler tarafından yapılacaktır. Ancak tüm bu ağır yükümlülüklerden bahsettiğimiz için gözünü korkmasın! Bir düğünde nedime olarak yer alıyorsanız aslında oldukça yüksek bir statüde bulunduğunuzu da açıkça söyleyebiliriz.

Nedime Elbise Modelleri Nelerdir?

Nedime elbise modelleri konusunda geniş bir skaladan bahsedebiliriz Gelinin yardımcıları olan bu kişiler, geleneğe bağlı kalarak genellikle aynı renk kıyafet giyer. Nedime seremonisi biraz da bu uygulama sayesinde düğüne masalsı bir hava katar. Bu kategoride pembe nedime elbisesi gibi şık görünüme sahip modelleri bulabilirsiniz.

Nedime kıyafetleri genellikle abiye kategorisinde yer alır. Tek parçadan oluşan abiyeler, gelinin yardımcıları için uygundur. Bu konuda mevsime uygun bir seçim yapmakta fayda olduğunu da hatırlatmamız gerekir. Örneğin, yaz aylarında kısa nedime elbiseleri öne çıkarken masalsı salon düğünleri için uzun modeller ön plandadır.

Kıyafetler genellikle tek tip olur ancak aynı rengin farklı tonları da seçilebilir. Bu durumda tek bir model üzerinden seçim yapmak iyi bir fikir olabilir. Örneğin; siyah ve beyaz nedime elbisesi çeşitleriyle şık bir kontrast yaratmak hiç de zor değildir.

Nedime Elbise Modelleri Ne Renk Olmalıdır?

Nedime kıyafeti alırken doğru rengi seçmekte fayda vardır. Gelin elbiseleri genelde parlak renk olduğu için nedimelerde pudra ve pastel tonlar tercih edilir. Beyaz gelinlikle bu tonlardaki kıyafetler güzel bir uyum yaratır. Düğünün yapılacağı mekân da nedime elbise renklerini belirlerken önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Örneğin, lila nedime elbisesi iç mekânlar için iyi bir tercih olur. Bu renk, ortam ışığı altında güzel durduğu için seçilebilir.

Renk seçimi yaparken mevsime uygun davranmak da faydalı olacaktır. Yaz mevsiminde yoğun bir ortam ışığı olduğu için minimal ve mat tonlar seçilebilir. Örneğin; mat açık mavi bir elbise doğal ışık altında güzel durur. Kış düğünlerinde ise genelde daha yoğun ve parlak renkler tercih edilir. Kırmızı nedime elbisesi genellikle bu mevsimin favori seçimi olur.

Bazı evlilik seremonilerinde özel konseptler karşımıza çıkar. Doğal düğün teması mor nedime elbisesinin kullanımı için uygundur. Bu ton, seremoniye renkli ve farklı bir görünüm kattığı için tercih edilebilir. Elbette bu konseptlerin dışında, sıra dışı bir seçim yapmak da mümkün. Böyle bir tercih yapmak isterseniz siyah nedime elbisesi çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Nedime Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

Nedime kıyafetleri çoğu zaman gelinler tarafından seçilir. Ancak bu noktada da her konuda olduğu gibi nedime olarak yardıma koşmanız kaçınılmazdır. Arkadaşınız nedime elbisesi seçimi yaparken kıyafetlerin renginin ve tarzının düğün konseptinin bir parçası olduğunu unutmasına izin vermemek yapabileceğiniz en önemli yardımlardan biri olacaktır. Doğru elbiseleri seçmek düğüne şık bir hava katılmasını sağlar.

 Elbise seçimi mevsime ve mekâna göre yapılabilir. Akşam saatlerinde yapılacak organizasyonlar için gece elbiseleri çok uygun bir seçimdir. Vücudu hafifçe kapatan ve üşümeyi önleyen kıyafetler, bu tür etkinliklerde güzelliğinizi ortaya çıkarır.

Gece elbisesi giyilebilecek etkinlikler hakkında sorularınızın hepsine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Seçilmiş olan düğün nedime kıyafetlerinin birbiri ile uyumlu olması da oldukçaönemli bir detaydır. Elbiseler tek tip olmak zorunda değildir; fakat, düğüne seremonik bir hava katmak için uyum yaratmak gerekir. Örneğin genel kıyafet tercihi açık renklerden yana yapılıyorsa mavi nedime elbisesi gibi modellerde karar kılabilirsiniz.

Nedime Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İlk kıstasımız elbette tercih edilen kıyafetlerin şık ve güzel olmasıdır. Ancak bu kıyafet seçimi nedimelerin gelinden daha fazla dikkat çekmesine neden olmamalıdır. Gelin, düğünün odak noktası olduğu için nedime abiyesi seçerken bu hususa dikkat etmek önemlidir. Bu yüzden, düğünde gelinlikten daha sadeolan kıyafetler tercih edilir.

Klasik tasarıma sahip olan kıyafetler salon düğünlerine harika gider. Koyu nedime elbisesi renkleri bu tür tasarımlarda oldukça şık duracaktır. Eğer tören kapalı mekânda değil de kır veya bahçede yapılacaksa daha rahat seçimlere göz atabilirsiniz. Böyle bir durumda hafif tasarıma sahip nedime kıyafetleri sizin için iyi bir tercih olur.

Giyimin tamamlayıcısı olan ayakkabıda kıyafet seçimi yaparken dikkat edilebilecek bir konudur. Kıyafetlerinizi seçerken gardrobunuzdaki ayakkabılara göz atmanızı tavsiye ederiz. Örneğin; babet giymeyi seviyorsanız daha minimal ve açık renklerde gelin nedime kıyafetleri sizin için iyi bir tercih olur. Kafanızda bu konuda belli bir konsept varsa elbise tercihinizi bu temaya göre yapabilirsiniz.

Düğün gecesinde şık görünmek kadar rahat etmek de önemlidir. Evlilik törenleri genellikle uzun saatler boyunca sürer ve oldukça da hareketli geçer. Bu süre boyunca rahat edeceğiniz bir kıyafet seçmeniz oldukça önemlidir. Hareket etmeyi kolaylaştıran gelin nedime elbiseleri bu açıdan iyi bir tercih olur. Kıyafet alırken, elbisenin vücut ölçünüz ile tam uyumlu olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz. Üzerinize dar veya bol gelmeyen bir model seçmeniz rahat hareket edebilmek adına oldukça önemlidir.

Sadelik ile sıradanlık arasına bir çizgi çekmek de kıyafet seçiminde dikkat etmenizi mutlak surette önereceğimiz bir kriterdir. Nedime elbisesi seçerken minimal tasarımları tercih edebilirsiniz. Ancak bu modeller, günlük giyim için kullandığınız kıyafetlerden farklı olmalıdır. Bu noktada gösterişli detaylardan çekinmemek önem taşıyabilir. Genel hatları ile sade olan, ancak üzerindeki işlemeler gibi küçük detaylar ile gösterişli bir imaj da yaratabilen elbiseleri tercih edebilirsiniz. 

Düğün konsepti de dikkat edilmesi gereken başka bir konudur. Her düğünün belli bir teması vardır. Nedime olduğunuz düğünde bu temaya uyum sağlamanız önemlidir. Eğer ki gelin elbise tercihini tamamen size bırakmış ise kıyafet tercihini bu doğrultuda yapmaya dikkat etmeniz iyi olacaktır. Böyle bir durumda nedime elbiseleri arasından seçim yaparken ortamın genel konseptini ve renk tonlarını esas alabilirsiniz.

Gizia En Güzel Nedime Elbiseleri

Sevdiklerinizin özel günlerinde onların yanında olurken şıklığınızı ortaya çıkarmak için Gizia’daki nedime elbiseleri kategorisine göz atmanız yeterlidir. Gizia, farklı renk seçeneklerine sahip birçok abiye modelini kullanıcılarına sunar. Bu modeller arasından zevkinize ve düğün konseptine uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Gizia’da farklı düğün konseptlerine uygun abiyeler satışa sunulur. Örneğin parti temasında bir düğün yapacaksanız ihtiyaç duyduğunuz nedime elbiselerini burada kolaylıkla bulabilirsiniz. Sitede after party elbiseleri kategorisinde bu konsepte uygun birçok seçenek yer alır. Buradaki farklı kesim ve renk seçeneklerine sahip elbiseler arasından seçim yapabilirsiniz. Kıyafetlerin yanı sıra tarzınıza küçük dokunuşlarla büyük katkılar yapacak takı, çanta ve aksesuarları da inceleyebilirsiniz. Ayrıca after parti elbise kombinleri hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Düğüne giderken ihtiyaç duyacağınız elbise ve takıları web sitemiz üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.