En Şık Nişan Elbisesi Nasıl Seçilir? 5 İpucu

En Şık Nişan Elbisesi Nasıl Seçilir? 5 İpucu

12 Mayıs 2022

Hayatınızı birleştireceğiniz nişan töreninizde yüzüklerinizi takarken en güzel halinizle boy göstermek istersiniz. Gizia’nın geniş ürün yelpazesinde yer alan nişan elbiseleri modelleri, size kendinizi prenses gibi hissettirmeyi başarır. Binlerce model arasından kendinize en uygun seçeneği bulmanız mümkündür.

 

Nişan elbisesi modelleri; uzun, kısa, çiçekli, tüllü, dantelli, pembe, turuncu, siyah, beyaz gibi alternatiflere sahiptir. Ev nişanı için kısa, yaz aylarında gerçekleşecek bir tören için tüllü modelleri tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde dantelli ve uzun, bahar aylarında ise çiçekli kıyafetlere yönelebilirsiniz.

Nişan Elbisesi Nasıl Seçilir?

Kadın nişan elbiseleri, evlilik yolunda giyilen en önemli kıyafetlerden biridir. Bu özel günün her karesinde güzelliğinizle boy gösterebilmek için elbisenizi özenle seçmeniz gerekir. Hem içinde rahat olduğunuz hem de kendinizi güzel hissettiğiniz bir elbise bulmak gecenizin iyi geçmesi için son derece önemli. Durum böyle olunca nişan elbisesi seçimi yaparken de birkaç unsura dikkat etmek gerekir. Bu detayları; mekân, mevsim, konsept ve vücut tipi şeklinde sıralamak mümkündür.

Mekâna Göre Seçim Yapmalısınız

Çiftler, nişan törenleri için farklı mekânları tercih eder. Bu etkinliği evde gerçekleştirebileceğiniz gibi bir oteli veya düğün salonunu da tercih edebilirsiniz. Ev nişanı yapmak isterseniz elbise konusunda fazla gösterişli bir model tercih etmek çok da gerekli olmayabilir. Aksine güzelliğinizi sade elbiselerle tamamlayarak da evin yıldızı olacağınızdan eminiz. Ev nişan elbiseleri, kabarık veya kuyruklu tasarımlar yerine daha sade kesimleri ve duru güzellikleriyle öne çıkar. Evde kullanılabilecek sade nişan elbiseleri, abartılı işlemelerden ve taşlardan da uzak şekilde tasarlanır.

 

Nişanınızı ev dışında yapmak isterseniz gösterişli modellere yönelebilirsiniz. Abiye nişan elbiseleri; otel, saray, yalı, düğün salonu ve benzeri mekânlar için doğru tercihtir. Bu elbiseler; uzun, kabarık, kuyruklu, hatta pelerinli olabilir. Taşlı veya payetli onlarca seçenek arasından tarzınıza en uygun abiye elbiseyi seçmeniz mümkündür.

 

Mekana göre nisan elbisesi seçimi nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız, yazımızı okumanıız tavsiye ederiz.

Mevsimi Dikkate Almalısınız

Nişan elbisenizi seçerken hava koşullarını da dikkate almanız tavsiye edilir. Özellikle dış mekânda gerçekleştirilecek olan nişan törenlerinde mevsim, önemli bir unsurdur. Örneğin tüllü nişan elbiseleri, çoğunlukla ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilir. Uçuş uçuş tüller, hafif bahar melteminde üzerinizde âdeta dans edecek!

 

Kısa nişan elbiseleri, yine yaz mevsiminin gözde seçenekleri arasında yer alır. Yaz mevsiminde canlı renklere sahip kısa nişan kıyafetlerinden yana tercih yapabilirsiniz. Sonbahar ve kış aylarında ise uzun parti elbiseleri son derece uygundur. Daha ağır kumaşlardan hazırlanan elbise modelleri de kış nişanları için rahatlıkla tercih edilebilir.

Nişan Konseptinize Uygun Model Tercih Etmelisiniz

Konsept, bir davetin giyim sınırlarını belirleyen en önemli detayların başında gelir. Elbisenizi seçerken nişan konseptiniz de belirleyici unsurlar arasında yer alır. Ev nişanlarına söz kesiminin de dâhil edilmesi sık rastlanan bir durumdur. Eğer siz de sözü ve nişanı bir arada gerçekleştirecekseniz daha sade elbiseler seçebilirsiniz.

 

Söz elbisesi modelleri arasından seçim yapabileceğiniz bu konsept için birçok alternatif mevcuttur. Uzun, kısa, desenli, taşlı gibi onlarca ürün arasında midi söz elbisesi modelleri, oldukça ilgi görür.Kokteyl elbiseleriarasında da söz ve nişan konseptine uygun modeller mevcuttur.

 

Düğün konseptine daha yakın, eğlenceli ve kalabalık bir nişan töreni hayal ediyorsanız göz dolduracak bir elbiseye ihtiyacınız var. Gösterişli bir tören için kabarık nişan elbiseleri modellerine göz atabilirsiniz. Bunların başında gelen prenses nişan elbiselerinin içinde bir yıldız gibi parlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Vücut Tipinize Göre Modelleri İncelemelisiniz

Mükemmel bir nişan görünümü için vücudunuzu tanımanız ve ona uygun seçimler yapmanız son derece önemli. Vücut tipine göre nişan elbisesi seçimi yaparken; boyunuzu, kilonuzu ve genel hatlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin kısa boyluysanız uzun nişan elbisesi modelleri, daha kalın görünmenize neden olabilir. Daha uzun ve zarif bir görüntüye sahip olmak için midi ve mini boy elbiselerden yana seçim yapabilirsiniz.

 

Kum saati vücut tipine sahipseniz sizden şanslısı yok! Balık kesim, kraliyet model, yırtmaçlı, kuşaklı, derin dekolteli gibi dilediğiniz tüm modellerle güzelliğiniz ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak unutmayın ki size en uygun nişan elbisesi, içinde en iyi hissettiğinizdir. Kilo yoğunluğunun farklı bölgelere yayıldığı vücut tiplerinde ise nişan elbisesi seçimi oldukça dikkatli yapılmalıdır.

 

Armut, elma, dikdörtgen, ters üçgen gibi çok sayıda vücut tipi bulunur. Yeni bir hayata adım atarken güzelliğinizle ilgi odağı olmak istiyorsanız vücudunuzu iyi tanımanız gerekir. Örneğin karın ve bel bölgesindeki fazlalıklarınızdan şikâyet ediyorsanız vücudunuzu saran modellerden kaçınmalısınız. Kollarınızın çok ince olduğunu düşünüyorsanız askılı elbise seçenekleri de sizin için uygun olmayabilir.

 

Armut vücut tipine sahipseniz A kesim elbiselerin yanı sıra omuz kısmı hareketli tasarımlar tam size göre! Volümlü eteğe ve hareketli yakaya sahip elbiselerle odağı kalçanızdan omuzlarınıza çekebilirsiniz. Ancak elma tip vücuda sahipseniz bunun gibi tasarımlardan kaçınmalısınız; çünkü size kendinizi prensesler gibi hissettirecek bir önerimiz var. Karın bölgenizdeki fazlalıkları düz kesimli ve yırtmaçlı bir elbiseyle gizleyebilir, bu özel gecede modern ve tarz sahibi kişiliğinizi ortaya koyabilirsiniz.

Damat İle Uyum İçinde Olmayı Unutmayın!

Partnerinizle ilişkinizdeki gibi nişan töreninde de uyum içinde olmanız son derece önemlidir. Uyumu yakalamanın en kısa yolu ise renkler! Nişan elbisesi rengini; teninize, saçınıza, zevkinize göre seçebilirsiniz. Örneğin kırmızı nişan elbiseleri hem beyaz tenlilere hem esmerlere çok yakışır.

 

Sarışın gelin adayları, lacivert nişan elbisesi modelleriyle kontrast oluşturabilir. Yeşil nişan elbisesi ise natürel görünümü sevenlerin tercihidir. Peki gözleriniz yeşilse zümrüt renkli elbiselerden birini seçerek doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmaya ne dersiniz? Sözü ve nişanı aynı anda yapmayı düşünüyorsanız beyaz nişan elbiseleriyle de duru ve göz kamaştırıcı görünebilirsiniz. 

 

Nişan elbiseleri ne renk olmalı? konusunda kararsızsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Nişan elbisesi seçerken damadın tercih edeceği rengi de göz önünde bulundurmakta fayda var. Bu uyumu, damadın kıyafetinin bütünüyle veya küçük detaylarla yakalamanız son derece mümkün. Örneğin şık desenlere sahip bir kravat veya küçük bir yaka çiçeğiyle!  Kendiniz için elbise seçimini yaptıktan sonra eşinize de sizinle uyumlu bir aksesuar almayı unutmamalısınız.

En Güzel Online Nişan Elbiseleri Gizia' da!

Özel gününüz için Gizia’nın en şık nişan elbiseleri arasından özgürce seçim yapabilirsiniz. Gizia sayesinde hem binlerce seçeneği karşılaştırır hem de oturduğunuz yerden nişan alışverişini tamamlarsınız. Geniş ürün yelpazesi ve online alışveriş kolaylığıyla Gizia, en yoğun döneminizde sizi büyük bir yükten kurtarır.

 

Bu şık ve özel nişan elbiselerinin fiyatları da seçiminiz için belirleyici bir unsur olabilir. Gizia nişan elbisesi fiyatları, kıyafetlerin özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Farklı alternatifler arasından zevkinize ve bütçenize en uygun seçimi yapabilir, gece elbiselerinden nikah kıyafetlerine kadar tüm kostümleriniz için Gizia’yı tercih edebilirsiniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.