Tek Parça Olmasıyla Kış Aylarının Vazgeçilmezi Tulum Kombinleri

Tek Parça Olmasıyla Kış Aylarının Vazgeçilmezi Tulum Kombinleri

01 Ocak 2023

Tulumu daha çok yazlık bir giysi olarak düşünebilirsiniz fakat aslında daha soğuk aylarda da tercih edebileceğiniz bir parçadır. Sonbahar ve kış aylarında sıcak kalabilmek ve rahat kombinler yapabilmek için tulumları kullanabilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmez parçalarından olan tulum modellerini ve nasıl kombinleyebileceğinizi birlikte inceleyelim.

Tulum Modelleri Kışın Nasıl Kombinlenir?

Tulum modelleri kombinlemesi oldukça kolay olan parçalardan biridir. Yaz aylarında tişört, crop ya da büstiyer gibi kıyafetler ile tamamlansa da kış aylarında tek parça olarak tercih edilir. Tulum modelleri ve kışlık tulum kombin önerileri aşağıdaki gibidir;

Kot Tulum

Kot tulum, tulum modelleri arasında en zamansız olanlardan biridir. Özellikle vintage ya da kovboy kombinlerinde tercih edilen kot tulumlar, oldukça rahat bir parçadır. Kot tulum, beyaz sivri burun topuklu bot ve bere ile tamamlanabilir. Bu kombin hem spor hem de şık hissetmenizi sağlayabilir.

Ekose Tulum

Ekose tulum ile yapılan kombinler oldukça risksiz kombinlerdir. Çoğu zaman günün kurtarıcısı olabilen ekose tulumlar, sade ama zarif kombinlerin anahtarıdır. Krem tonlarında ekose tulumun altına acı kahve çizmeler giyebilir, gold takılar ve uzun bir kaban ile kombini oluşturabilirsiniz. Ekose tulum kombininde simetriyi bozmak ve vücut hatlarınızı ön plana çıkarmak isterseniz bir kemer kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Keten Tulum

Keten kumaş genel olarak yaz aylarında tercih edilse de, nefes alabilen ve rahat yapısı ile kış aylarında da yüksek konfor sunar. Kombininizde yine de keten kumaş kullanmaktan çekiyorsanız, tulumu kazak ile tamamlamayı deneyebilirsiniz. Tulumun içine boğazlı kazak giyebilir, kalın tabanlı botlar ve kaşe mont ile kombini tamamlayabilirsiniz.

Desenli Tulum

Desenli tulumlar ile kombin yapmak, kış mevsiminde yaz ruhunu yaşatmanın yollarından biridir. Özellikle çiçek baskılı tulumlar, enerjinizin bir anda yükselmesini sağlayabilir. Desenli tulumlar yeterince hareketli parçalar olduğundan ayakkabı, mont ve aksesuar seçimleri oldukça sade olmalıdır. Bu alanlarda farklı renk ve desenlerde parçaların kullanılması oldukça karmaşık bir görüntüye sebep olabilir.

Saten Tulum

Şık ortamlarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz parçalardan biri de saten tulumlardır. Geniş paçalı ve kemerli saten tulumlar ile kombin yapmak çok şık ve aynı zamanda uğraşılmamış bir görüntü için çok idealdir. Bu tarz tulumlarda genel olarak koyu renkler kullanma eğilimi olsa da canlı renkleri tercih etmek kombini bir adım ileri götürebilir.

Batik Jean Tulum

Rahatlığına ve fark yaratan tarzına düşkün olan kişilerin severek kullanacağı parçalardan biri de batik jean tulumlardır. Batik desen ilk bakışta yoğun gelebilse de kombine büyük bir farklılık katar. Batik jean tulumlar ile kalın tabanlı spor ayakkabıları ya da kalın tabanlı çizmeleri kombinlemek iyi bir fikirdir. Şişme montlar, büyük atkılar ve bereler de batik jean tulum kombininin tamamlayıcıları olabilirler.

İşleme Detaylı Tulum

 İşleme detaylı tulumlar, şık gözükmek isteyen herkesin dolabında bulunması gereken ürünlerden biridir. Tek parça tulumların rahat modeli ve işlemelerin ışıltısının birleşimi ile ortaya çıkan işleme detaylı tulumlar, tek başına kombinin yıldızıdır. Minimal mücevherler ve tek renk topuklu ayakkabılar ile kullanılabilir.

Fermuar Detaylı Tulum

Detayların kombinleri çok daha iyi gösterdiğine inananlar için, fermuar detaylı tulum çok idealdir. Alışılmışın dışında bir tulum kombini yaratmak istiyorsanız, fermuar detaylı tulumlara yönelebilirsiniz. Fermuar detaylı tulumları daha spor bir şekilde yorumlamak için sivri burunlu botlar ve kısa ceketler ile, daha şık bir hale getirmek istiyorsanız uzun kabanlar ve topuklu botlar ile kombinleyebilirsiniz.

Düğme Detaylı Tulum

Düğme detaylı tulumlar şık bir akşam yemeğinin, ofis gününün ya da resmi bir iş toplantısının favori kombini olabilir. Düğme detaylı tulumlar ile yapacağınız kışlık kombinlerde ton sür ton veya monochrome tekniklerini kullanabilirsiniz. Simsiyah monochrome bir görüntü ile daha şık dururken, krem renklerle ton sür ton olarak yorumladığınız kombin ile daha spor bir görünüm elde edebilirsiniz.

Taş Detaylı Tulum

Taş detaylı tulumlar, şık ama sade gözükmek isteyenlerin ilk tercihi olabilir. Işıltılı taşlar ile bezenmiş detayları, yine ışıl ışıl mücevherler ile destekleyebilirsiniz. Topuklu çizmeler ve kürk montlar ile taş detaylı tulum kombinini tamamlayabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.